Burçlar, burç tarihleri, burç uyumu, burç yorumları derken gelelim burçlar ve doğal taşlar konusuna. Eşyaların enerji taşıdığına inanır mısınız? Özellikle doğada doğal haliyle bulunan doğal nesnelerin, taşların ve ağaç gövdelerinin. Örneğin doğal taşlar, doğal taşların renklerine, biçimlerine ve çıkarıldıkları yere göre farklı farklı enerjilere sahip oldukları düşünülüyor. Kimi doğal taşlar sakinleştirirken, kimileri enerji veriyor, kimi doğal taşlar bağışıklık sistemini güçlendirirken kimi doğal taşlar baş ağrısına iyi geliyor.

Eğer doğal taşların gücüne inanıyorsanız, size uygun olan doğal taşı mutlaka merak ediyorsunuzdur. Herkese hitap eden ve kişiler için ayrı ayrı özellikler taşıyan doğal taşlar mevcut durumda. Burçlar ve doğal taşlar bu nedenle önemli. Sahip olduğunuz burcu temsil eden ve üzerinizde taşıdığınızda size iyi gelebilecek taşlar doğada mevcut. Peki bu taşlar hangileri?

Burçlar ve Doğal Taşlar
Burçlar ve Doğal Taşlar

Burçlar ve Doğal Taşlar

Koç Burcu: turuncu, sarı ve kırmızı renklerini temsil eden koç burcu için elmas, safir, hematit, granat ve ametist taşları ideal. Koç burçlarını temsil ettiği için üzerinizde bu taşlardan birini taşıyor olmanız iyi gelecektir.

Boğa Burcu: açık mavi, pembe ve yeşil renklerini temsil eden boğa burçları için en uygun taşlar pembe kuvars, yeşim taşı ve zümrüt. Her daim enerjik olan boğa burçları gücünü buntaşlar ile dengeleyebilir.

İkizler Burcu: sarı, mavi ve gri tonlarını en iyi taşıyan burç olan ikizler burcu inci, kehribar, kuvars ve opal taşlarını üzerinde taşıyabilir. İkizler burcunun melankolisine iyi gelecektir.

Yengeç Burcu: mor, siyah ve mavi renklerinin temsil ettiği yengeç burcu için doğal taşlar oldukça önem taşımakta. Bu nedenle yakut, beyaz mercan ve turmalin taşını üzerlerinde taşımaları onlar için harika olacak!

Aslan Burcu: altın rengi, sarı ve turuncunun temsil ettiği aslan burcu için en uygun doğal taşlar peridot, granat, kaplan gözü ve jasper olacaktır. Aslan burcu doğal taşlar ile dengede olabilir.

Başak Burcu: mavi, gri ve kahverengi renklerinin temsil ettiği başak burcu için en uygun taşlar safir, stirin ve kaplan gözü olacaktır. Başak burcuları bu doğal taşlar ile enerjilerini yüksek seviyede tutabilirler.

Burçlar ve Doğal Taşlar
Burçlar ve Doğal Taşlar

Terazi Burcu: pembe, yeşil ve açık mavi renkleri terazi burçlarını temsil ediyor. Bu nedenle opal, tatlı su incisi ve akuamarin doğal taşları ile dengede kalabilirler.

Akrep Burcu: Kırmızı, kahve ve açık mavi renklerinin temsil ettiği akrep burcu sarı yakut, ametist ve granat doğal taşlarını kullanabilir. Doğal taşların tene tema etmesi ayrıca tavsiye edilir.

Yay Burcu: mor, siyah ve mavi renklerinin temsil ettiği astrolojinin uçarı burcu yaylar için ametist, granat ve turkuvaz doğal taşları kullanılabilir. Yay burçları doğal taşlar ilr harekete geçme gücünü kendilerinde bulabilirler.

Oğlak Burcu: kahverengi, beyaz ve siyah renklerinin temsil ettiği oğlak burçları için iş hayatında güç oldukça önemlidir. Bu nedenle ametist, lal ve moss taşlarını üzerlerinde taşımaları her daim enerjik olmalarını sağlayabilir.

Kova Burcu: koyu mavi, mor ve krem renkleri kova burcunu temsil eder. Turkuvaz, lapis ve akuamarin taşları ise onların delilik ile dahilik arasında gezinen ruhlarına iyi gelecektir.

Balık Burcu: yeşil, mor ve mavi renklerinin temsil ettiği balık burcu turkuvaz, inci ve mercan taşlarını kullanabilir. Hisleri ve iç güdüleri güçlü balık burçları için ideal olacaktır.

Bir Cevap Yazın